Search for “Ulrica Hydman Vallien”

Resultat 1–20 av 36

Tidigt 1900-tal i fokus på vårens Moderna!

1910- och 20-talet är i fokus på bio och på tv och så förstås även på Stockholms Auktionsverk! Nils Dardels ironiska äktenskapsskildring, Einar Jolins eleganta måleri, svenska naivister, en förgylld lyxmöbel av Axel Einar Hjorth, jugendglas och keramik och mycket annat av allra högsta klass möter oss på Moderna.

Läs mer
Moderna v13

Glas & Keramik sökes!

Vi söker keramik och glas av 1900-talets kända formgivare och tillverkare inför en kommande temaauktion.

Läs mer
Glas & Keramik