Värdering av hela hem

Det ska vara enkelt och smidigt att sälja på auktion. Vi erbjuder kostnadsfri värdering av hela hem samt enstaka föremål. Boka tid redan idag så kommer en av våra värderingsmän hem till dig!

Mats Bergstrand, på väg till en kund

Vi hjälper dig med värdering i hemmet av alla typer av föremål inför försäljning på våra auktioner – även i samband med bouppteckning, arvskiften och försäkrings­ärenden. Alltid med fri försäljningsvärdering!

När hem avvecklas finns det ofta föremål som är svåra att sälja och som i vissa fall saknar ekonomiskt värde. Stockholms Auktionsverk har flera samarbetspartners som tömmer och städar ut det sista som blir kvar i ett hem. Tala med din värderingsman för att hitta en lösning som passar er.

Vi utför även värderingar på företag som vill sälja av inventarier eller i samband med en kontorsflytt.

Vi utför värderingar i hela landet.

 

Kontakta våra värderingsmän

 

Storstockholmsområdet med omnejd:

Mats Bergstrand
tel: 08-453 67 46
mats.bergstrand@auktionsverket.se
Besiktning-/Värderingsman, förordnad av Sveriges Handelskamrar

Roberto Rebessi
tel: 08-453 67 19
roberto.rebessi@auktionsverket.se
Besiktning-/Värderingsman, förordnad av Sveriges Handelskamrar

Bo Tellström
tel: 08-453 67 12
bo.tellstrom@auktionsverket.se
Besiktning-/Värderingsman, förordnad av Sveriges Handelskamrar

Malin Rebessi
tel: 08-453 67 36
malin.rebessi@auktionsverket.se

Margareta Lundström
tel: 08-453 67 23
margareta.lundstrom@auktionsverket.se

Tobias Lingblom
tel: 0739-88 93 37
tobias.lingblom@auktionsverket.se

Andreas Knutsson
tel: 0739-88 93 35
andreas.knutsson@auktionsverket.se


Västsverige:
Ludwig Fredén Klenfeldt
tel: 031-20 61 10
ludwig.freden.klenfeldt@auktionsverket.se

Helsingborg:
Joakim Bengtsson
tel: 0733-40 67 14
joakim.bengtsson@auktionsverket.se

Charlotta Andersen
tel: 042-329 313
charlotta.andersen@auktionsverket.se
Besiktning-/Värderingsman, förordnad av Sveriges Handelskamrar


Malmö:

Vera Lind
tel: 0733-40 67 09
vera.lind@auktionsverket.se

Jeanette Emt
tel: 040-694 98 21
jeanette.emt@auktionsverket.se


Helsingfors:

Helena Laakso
tel: +358 (0)50-518 0616
helena.laakso@auktionsverket.com

Dan von Koskull
tel: +358 (0)40-527 0119
dan.vonkoskull@auktionsverket.com