Filial i Malmö

I vår filial på Baltzarsgatan 6 finner du visning, inlämning och värdering till våra onlineauktioner. Vi erbjuder även service för inlämning, värdering och information till våra slagauktioner i Stockholm.  Välkommen!

Stockholms Auktionsverk, Baltzargatan 6 Malmö

Baltzarsgatan 6, 211 36 Malmö

tel 040-694 98 21
info.malmo@auktionsverket.se

Ordinarie öppettider (t.o.m. 31 januari 2018, se nedan)

mån-fre kl 11-18
lördag kl 10-14

OBS! Nya ordinarie öppettider fr.o.m. 1 februari 2018
mån kl 11-19
tis-lör kl 11-15

Aktuell information om öppettider under helgdagar – se vår förstasida.

Freja Drake
Filialchef Malmö
tel: 070-497 17 26
freja.drake@auktionsverket.se

Vera Lind
Värdering och inlämning
tel: 0733 40 67 09
vera.lind@auktionsverket.se

Joakim Bengtsson
Värderingsman
tel: 0733 40 67 14
joakim.bengtsson@auktionsverket.se

Jeanette Emt
Värderingsman / Konstintendent
tel. 040 694 98 21
jeanette.emt@auktionsverket.se

Beatrice Andréasson
Värderingsassistent
tel. 040 694 98 21
beatrice.andreasson@auktionsverket.se

Henrik Gustafsen
Chaufför / Logistik
tel. 040 694 98 21
henrik.gustafsen@auktionsverket.se

Christer Carlander
Showroom /Utlämning/ Logistik
tel 040 694 98 21
christer.carlander@auktionsverket.se

Sophie Lövenskiold Sperlich
Föräldraledig

Värdering och inlämning till slagauktioner i Stockholm
tel: 040-611 20 26
fax: 040-611 53 13
malmo@auktionsverket.se

OBS! All verksamhet i Malmö på Engelbrektsgatan 7 har flyttat till Baltzarsgatan 6