Experter

Nybrogatan 32

Svensk och internationell konst och skulptur

Niclas Forsman
tel: +46 (0)8-453 67 80
niclas.forsman@auktionsverket.se

Marc Maurie
tel: +46 (0)8-453 67 56
marc.maurie@auktionsverket.se

Sofie Bexhed
tel: +46 (0)8-453 67 54
sofie.bexhed@auktionsverket.se

Pierre Olbers St Bellies
tel: +46 (0)8-453 67 61
pierre.olbers@auktionsverket.se

Charlotte Kreuger Cederlund
tel: +46 (0)8-453 67 66
charlotte.kreuger.cederlund@auktionsverket.se

Ebba de Faire
tel: +46 (0)8-453 67 35
ebba.de.faire@auktionsverket.se

Catarina von Baumgarten
tel: +46 (0)8-453 67 62
catarina.von.baumgarten@auktionsverket.se

Grafik

Fredrik Fellbom
tel: +46 (0)8-453 67 59
fredrik.fellbom@auktionsverket.se

Antika möbler och konsthantverk

Markus Anderzon
tel: +46 (0)8-453 67 48
markus.anderzon@auktionsverket.se

Bertil Carlsson
tel: +46 (0)8-453 67 37
bertil.carlsson@auktionsverket.se

Silver och smycken

Tomas Persson
tel: +46 (0)8-453 67 60
tomas.persson@auktionsverket.se

Orientalisk konst och konsthantverk

Elisabet Fellbom
tel: +46 (0)8 453 67 32
elisabet.fellbom@auktionsverket.se

Europeisk keramik

Elisabet Fellbom
tel: +46 (0)8 453 67 32
elisabet.fellbom@auktionsverket.se

Äldre glas

Ulrika Ruding
tel: +46 (0)8-453 67 57
ulrika.ruding@auktionsverket.se

Antika mattor och textilier

Ulrica Tillander
tel: +46 (0)8-453 67 29
ulrica.tillander@auktionsverket.se

Moderna möbler, design, glas, keramik, mattor samt textilier

Ulrika Ruding
tel: +46 (0)8-453 67 57
ulrika.ruding@auktionsverket.se

Jonatan Jahn
tel: +46 (0)8-453 67 31
jonatan.jahn@auktionsverket.se

 

Värdering av hela hem för försäljning, boupptecknings-, skiftes- och försäljningsvärdering

 

Mats Bergstrand
tel: +46 (0)8-453 67 46
mats.bergstrand@auktionsverket.se
Besiktning-/Värderingsman, förordnad av Sveriges Handelskamrar

Roberto Rebessi
tel: +46 (0)8-453 67 19
roberto.rebessi@auktionsverket.se
Besiktning-/Värderingsman, förordnad av Sveriges Handelskamrar

Bo Tellström
tel: 08-453 67 12
bo.tellstrom@auktionsverket.se
Besiktning-/Värderingsman, förordnad av Sveriges Handelskamrar

Malin Rebessi
tel: +46 (0)8-453 67 36
malin.rebessi@auktionsverket.se

Södra Sverige

Petri Heinonen
tel: +46 (0)40-611 20 26
petri.heinonen@auktionsverket.se
Besiktning-/Värderingsman, förordnad av Sveriges Handelskamrar

Västra Sverige

Ludwig Fredén Klenfeldt
tel: +46 31 20 61 10
ludwig.freden.klenfeldt@auktionsverket.se

 

Specialauktioner

Böcker, handskrifter, autografer, kartor och kuriosa

Hans Larsson
tel: +46 (0)8-453 67 47
hans.larsson@auktionsverket.se

Katharina Fahlstedt
tel: +46 (0)8-453 67 49
katharina.fahlstedt@auktionsverket.se

Svenskt konstglas

Ulrika Ruding
tel: +46 (0)8-453 67 57
ulrika.ruding@auktionsverket.se

Vapen & Ordnar

Claes Andersson
tel: +46 (0)8-453 67 25
claes.andersson@auktionsverket.se

Fashion

Beata af Donner
tel: +46 (0)8-453 67 63
beata.af.donner@auktionsverket.se

 

Onlineauktion

Michael Andrén
tel: 08-453 67 27
michael.andren@auktionsverket.se

Gunilla Bhur
tel: 08-453 67 20
gunilla.bhur@auktionsverket.se

Per Björklund
tel: 08-453 67 26
per.bjorklund@auktionsverket.se

Maria Björkman
Tel: 08-453 67 40
maria.bjorkman@auktionsverket.se

Louise Kagger
tel: 08-453 67 15
louise.kagger@auktionsverket.se

Margareta Lundström
tel: 08-453 67 23
margareta.lundstrom@auktionsverket.se

Michael Nilzon
tel: 08-453 67 18
michael.nilzon@auktionsverket.se

Christian Ölmin
tel: 08-453 67 43
christian.olmin@auktionsverket.se