273. Hermès, Paris, puderdosa

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, puderdosa, ca 1930-tal, sterling silver, locket prytt med dekorativ hästhov i 18 k guld, stämpelmärkt HERMÈS PARIS, diameter 7,5 cm, tillhörande etui i original; smärre slitage