1014. Elisabeth Toll, fotografi

Objektsbeskrivning
ELISABETH TOLL
född 1970
Motiv av Anna Järvinen som Marie Antoinette inför uppsättningen "Alla skall vi dö men jag skall dö först" på Drottningholms Slottsteater september 2012
Signerad och numrerad 1/7. Pigmentprint, 75 x 100 cm, monterat på aluminium i träram.
Säljes till förmån för Barndiabetesfonden
Elisabeth Toll blev Årets modefotograf 2012 på Ellegalan.