1223. Hermès, Paris, handväska "Kelly 32"

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, handväska "Kelly 32", svart, hårt kalvskinn "Veau Box", sömmar utåt "rigid", spänne och lås i blank gulmetall, nyckelhållare med nycklar, axelband, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS - PARIS, artisanstämplad S 12, inramat B, 23 x 32 x 18 cm, axelband 40 cm, tillhörande dustbags i original; obetydligt slitage