1222. Hermès, Paris, handväska "Kelly 32"

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, handväska "Kelly 32", bläckblå, hårt kalvskinn "Veau Box", rundade sömmar utåt "retourné", spänne i blank gulmetall, nyckelhållare med nycklar, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS, artisanstämplad 5 R, 23 x 32 x 18 cm; slitage