1213. Hermès, Paris, visitkortshållare, färg "Blue Jean"

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, visitkortshållare, färg "Blue Jean" jeansblå, mjukt präglat kalvskinn "Veau Epson", vita stickningar, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad WS, inramat I, 6 x 9 x 1 cm, tillhörande ask i original; smärre slitage