1212. Hermès, Paris, armring

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, armring, tryckt flerfärgad dekor av snäckor på emalj på gulmetall, stämpelmärkt HERMÈS PARIS Made in Austria, artisanstämplad Y, diamter 7 cm; obetydligt slitage