1210. Hermès, Paris, handväska "Plume"

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, handväska "Plume", färg "Ebene" mörkbrun, mjukt präglat kalvskinn "Veau Togo", rundade sömmar utåt "retourné", spännen i gulmetall, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad P, inramat G, 23 x 35 x 11 cm, tillhörande dustbag i original; obetydligt slitage