1208. Hermès, Jean Paul Gaultier, Paris, handväska

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Jean Paul Gaultier, Paris, handväska "JPG Shoulder Kelly 42", färg "Gold" cognacsfärgad, mjuk präglat kalvskinn "Veau Togo", vita stickningar, rundade sömmar utåt "retourné", spänne och lås i blank gulmetall, nyckelhållare med nycklar, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS - PARIS, artisanstämplad 40 C, inramat N, 18 x 42 x 14 cm, handtag 20 cm, tillhörande dustbags, regnskydd och kartong i original; obetydligt slitage