1206. Hermès, Paris, handväska "Birkin 30 Veau Togo"

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, handväska "Birkin 30", färg "Sanguine" ljus korall mjukt, präglat kalvskinn "Veau Togo", beige stickningar, rundade sömmar utåt "retourné", spänne och lås blank i vitmetall, nyckelhållare med nycklar, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad 71.S, 22 x 30 x 16 cm, tillhörande dustbags i original; smärre slitage