1205. HERMÈS, Paris, plånbok, 1980-tal, röd

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, plånbok, 1980-tal, färg "Rouge Vif" röd, mjukt präglat kalvskinn "Veau Graine Courchevel", handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad 5, inringat O, 12,5 x 10 x 2 cm, tillhörande ask i original; smärre slitage