1202. Hermès, Paris, handväska "Kelly 28"

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, handväska "Kelly 28", färg "Rouge H" oxblodsfärgad, hårt kalvskinn "Veau Box", rundade sömmar utåt "retourné", spänne och lås i blank gulmetall, nyckelhållare med nycklar, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS, artisanstämplad E..., 20 x 28 x 10 cm; slitage