1201. Hermès, Paris, axelbandsväska "Constance"

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, axelbandsväska "Constance", färg "Rouge H" oxblodsfärgad, hårt kalvskinn "Veau Box", sömmar utåt "rigid", dekorativt spänne i blank gulmetall, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad X G, inringat G, 17 x 23 x 5 cm, axelband 21-38 cm; smärre slitage