1200. Hermès, Paris, kappa, sent 1970-tal

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, kappa, sent 1970-tal, signalröd ull, agraffknäppning med spännen i svart skinn och gulmetall, ofodrad, etikettmärkt HERMÈS PARIS, enligt etikett storlek 40, svensk stl 36, mått: övervidd 84 cm, midjevidd 76 cm, stuss 108 cm, axel/ärm 12/73 cm, ryggbredd 35 cm, kjollängd mitt bak 74 cm; smärre slitage