1197. Hermès, Paris, clutch

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, clutch "Medor", orange, hårt kalvskinn "Veau Box", spänne med nitar i blank vitmetall, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad F P 1, inramat O, 12 x 23 x 4 cm, tillhörande dustbags i original; obetydligt slitage