1192. Hermès, Paris, scarf, handskar, 1960-tal

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris scarf och handskar, 1960-tal, scarf, foulardsiden, etikettmärkt HERMÈS - PARIS, 44 x 40 cm, handskar, vitt skinn, dekorativa betsel i gulmetall, stämpelmärkta HERMÈS 24 F9 ST HONORÉ PARIS, enligt märkning storlek 7; slitage