1154. Donna Karan, New York, aftonklänning, svart

Objektsbeskrivning
DONNA KARAN, New York, aftonklänning, svart, överdel i silkessammetstrikå, överdelen övergår till en body, pingvinärmar, skuren på skrodden, kjol i crêpe, etikettmärkt DONNA KARAN NEW YORK, enligt etikett storlek U.S.10 IT44 FR42 UK12 JPN15, svensk stl 36/38, mått: övervidd 80 cm, mått under byst 75 cm, kjollängd mitt bak 101 cm, dolt blixtlås mitt bak 49 cm; smärre slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida