1151. Donna Karan, New York, aftonensemble

Objektsbeskrivning
DONNA KARAN, New York, aftonensemble, bestående av cape, liv och kjol, isblå zibelin, etikettmärkt DONNA KARAN NEW YORK, intrikat cape, dubblerad med fyllnadsmaterial, ger ett barockt intryck, liv, omlottknäppt mitt bak, fodrad med japonsiden, enligt etikett storlek US8 IT42 FR40 UK10 JPN13 GR38, mått: övervidd 90 cm, midjevidd 80 cm, kjol, skuren på skrodden, ofodrad, mått: midjevidd 80 cm, höftvidd 90 cm, stuss 96 cm, kjollängd mitt bak 109 cm, öppet sprund mitt bak 10 cm; slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida