1149. Donna Karan, New York, dräkt, kavaj, kjol

Objektsbeskrivning
DONNA KARAN, New York, dräkt, bestående av kavaj och kjol, svart, komposition 59 % viskos 41 % acetat, fodrad med japonsiden, etikettmärkt DONNA KARAN NEW YORK, kavaj, figursydd, nätt axelvadd, mått: övervidd 92 cm, midjevidd 84 cm, stuss 106 cm, axel/ärm 14/78 cm, ryggbredd 40 cm, hellängd mitt bak 73 cm, kjol, pennmodell, fastsytt omlott, enligt etikett storlek US10 IT44 FR42 UK12 JPN15 GR40, mått: midjevidd 70 cm, höftvidd 86 cm, stuss 94 cm, längd mitt bak 56 cm, dolt blixtlås i sidosöm mitt bak 18 cm; obetydligt slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida