1146. Donna Karan, New York, dräkt, kavaj, kjol, ljusgrå

Objektsbeskrivning
DONNA KARAN, New York, dräkt, bestående av kavaj och kjol, ljusgrå cashmere, etikettmärkt DONNA KARAN NEW YORK, tillhörande galge i original, kavaj, figursydd, mått: övervidd 84 cm, midjevidd 80 cm, höftvidd 92 cm, stuss 102 cm, axel/ärm 13/74 cm, ryggbredd 36 cm, hellängd mitt bak 73 cm, kjol, pennmodell, enligt etikett storlek US10 IT44 FR42 UK12 JPN15 GR40, mått: midjevidd 76 cm, höftvidd 94 cm, stuss 98 cm, längd mitt bak 55 cm, sprund mitt bak 11 cm, dolt blixtlås i sidan 17 cm; obetydligt slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida