1145. Donna Karan, New York, dräkt, jacka, kjol, byxa

Objektsbeskrivning
DONNA KARAN, New York, dräkt, bestående av dräktjacka, kjol och byxa, bläckblå, komposition 50 % rayon 30 % linne 20 % mohair, etikettmärkt DONNA KARAN NEW YORK, tillhörande galgar i original, dräktjacka, figursydd, dold knäppning, nätt axelvadd, fodrad med japonsiden, enligt etikett storlek US6 IT40 FR38 UK8 JPN11 GR36, mått: övervidd 90 cm, midjevidd 80 cm, höftvidd 96 cm, axel/ärm 14/74 cm, ryggbredd 40 cm, hellängd mitt 54 bak cm, kjol, pennmodell, enligt etikett storlek US6 IT40 FR38 UK8 JPN11 GR36, mått: midjevidd 78 cm, höftvidd 86 cm, stuss 92 cm, längd mitt bak 59 cm, sprund mitt bak 19 cm, dolt blixtlås mitt bak 17 cm, byxa, enligt etikett storlek US10 IT44 FR42 UK12 JPN15 GR40, mått: midjevidd 76 cm, höftvidd 96 cm, stuss 102 cm, innerben 79 cm, benvidd 34 cm, dolt blixtlås i sidan 17 cm, tillhörande body, ljusgråtonad viskosblandning, stickad, båtringad, etikettmärkt DONNA KARAN NEW YORK, enligt etikett storlek L; obetydligt slitage
PROVENIENS:: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida