1108. Chanel, Paris, kappa, 2006

Objektsbeskrivning
CHANEL, Paris, kappa, 2006, flerfärgad stickad jersey med bouclékänsla, rak modell, 4 st. fickor mitt fram, fransiga kanter, etikettmärkt CHANEL, MADE IN ITALY FABRIQUE EN ITALIE, 06C, P27561W03704, B2943, 36, enligt etikett storlek 36, mått: övervidd 84 cm, midjevidd 86 cm, stuss 88 cm, axel/ärm 8/61 cm, ryggbredd 33 cm, hellängd mitt bak 100 cm, sprund mitt bak 41 cm, tillhörande galge i original; obetydligt slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida