1102. Chanel, Paris, jacka, bläckblå bomullsbouclé

Objektsbeskrivning
CHANEL, Paris, jacka, bläckblå bomullsbouclé, figursydd, dekorativa monogramprydda knappar, ofodrad, etikettmärkt CHANEL BOUTIQUE, mått: övervidd 90 cm, midjevidd 88 cm, stuss 104 cm, axel/ärm 10/71 cm, ryggbredd 35 cm, hellängd mitt bak 75 cm; obetydligt slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida