1101. Chanel, Paris, kjol, svart viskos

Objektsbeskrivning
CHANEL, Paris, trikåkjol, bläckblå viskos, sjöjungfrumodell, resårmidja, etikettmärkt CHANEL BOUTIQUE, mått: midjevidd 72 cm, höftvidd 80 cm, stuss 88 cm, längd mitt bak 92 cm, tillhörande galge i original, obetydligt slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida