1098. Chanel, Paris, ensemble, liv, byxa

Objektsbeskrivning
CHANEL, Paris, ensemble, bestående av liv och byxa, liv, cremefärgad merceriserad bomullsjersey, djupt ringad bak, etikettmärkt CHANEL BOUTIQUE, mått: övervidd 72 cm, midjevidd 70 cm, byxa, 2001, beige sidencrêpe, etikettmärkta CHANEL, MADE IN FRANCE FABRIQUE EN FRANCE, 01C, P16976V09642, AH123 40, enligt etikett storlek 40, mått: midjevidd 72 cm, höftvidd 92 cm, stuss 102 cm, innerben 83 cm, benvidd 40 cm; slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida