1097. Chanel, Paris, topp, bläckblå

Objektsbeskrivning
CHANEL, Paris, topp, bläckblått siden, rak modell, dekorativa snäckformade knappar i gulmetall bak, etikettmärkt CHANEL BOUTIQUE, mått: övervidd 104 cm, nederkant 104 cm, axel/ärm 10/36 cm, ryggbredd 45 cm, hellängd mitt bak 67 cm; smärre slitage
PROVENIENS: Anni-Frid Lyngstad Reuss/Frida