8. Hermès, Paris, handväska, 30-tal

Objektsbeskrivning
HERMÈS, Paris, handväska, 30-tal, kastanjebrunt krokodilskinn, sömmar utåt "rigid", handgjord, lås i gulmetall, stämpelmärkt HERMÈS-PARIS 24.F 2 ST HONORÉ, artisanstämplad 1 8, 17 x 25 x 5,5 cm; smärre slitage