6005. Band av Kerstin Bremer

Objektsbeskrivning
BREMERBAND. KLEBERG, TÖNNES. Romerska antikvariat. Stockholm (Libris antikvariat) 1966.

8:o. 1 signerad originalteckning o.a. illustrationer Gunnar Brusewitz. Omslag.
Välbevarat svart hfrbd, marmorerade pärmpapper, övre guldsnitt, i övrigt oskuren. (sign. Kerstin Bremer på bakre pärmens insida.)