17. Olle Baertling

Droit de suite

Objektsbeskrivning
OLLE BAERTLING
1911-1981
Komposition
Färgserigrafi, 1981, signerad, numrerad och daterad Baertling 59/100, 1965-81.
I. 97 x 49 cm S. 111 x 76 cm
Enligt uppgift Baertlings sista producerade färgserigrafi.