12. Olle Baertling

Droit de suite

Objektsbeskrivning
OLLE BAERTLING
1911-1981
The angles of Baertling - Open form, infinite space
Fyra färgserigrafier ur sviten om 35 blad, 1968, signerade och numrerade ur upplagan om 300 ex. Omfattar blad 1, 6, 7 samt 21 ur sviten
S. 19 x 39 cm och mindre