11. Olle Baertling

Droit de suite

Objektsbeskrivning
OLLE BAERTLING
1911-1981
The angles of Baertling - Open form, infinite space
Fyra färgserigrafier ur sviten om 35 blad, 1968, signerade och numrerade ur upplagan om 300 ex. Omfattar blad 1, 3, 10 samt 34 ur sviten
S. 19 x 39 cm och mindre