74. Carl Axel Acking "Suspension" takarmatur, 1940-tal

Objektsbeskrivning
CARL AXEL ACKING, takarmatur, Böhlmarks 1940-tal, Swedish Modern, mässing, höj- och sänkbar, diameter ca 75 cm; något slitage och något anlupen