538. Andy Warhol,

Objektsbeskrivning
ANDY WARHOL
USA 1928-1987
Reigning Queens: Queen Ntombi Twala of Swaziland
Signerad och numrerad Andy Warhol . Färgserigrafi, 1985, 100 x 80 cm. Editerad av George C: P. Mulder, Amsterdam.

LITTERATUR
Feldman & Schellman II.235