390. Evert Lundquist, Flickan

Droit de suite

Objektsbeskrivning
EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Flickan
Signerad E.L. Olja på duk, 101 x 91 cm.

PROVENIENS
Gummesons Konstgalleri, Stockholm 1962, katalognr 262 (med titeln "Modellen")