134. Poul Henningsen, PH5, takarmatur, Louis Poulsen

Objektsbeskrivning
POUL HENNINGSEN, "PH5", taklampa, Louis Poulsen, Danmark 1960-tal, koppar, höjd 24, diameter 50 cm; repor, sladd saknas