1099. Gio Ponti, fåtölj, Bonacina, Italien

Objektsbeskrivning
GIO PONTI, fåtölj, Bonacina, Italien 1950-tal, flätad rotting, lös stoppad dyna klädd med grå sammet, höjd 115, sitthöjd 50 cm; slitage