1066. Arne Vodder, vilfåtölj, Bovirke

Objektsbeskrivning
ARNE VODDER, vilstol, Bovirke, Danmark 1950-tal, ek, klädd i flätade läderband, senare nackkudde i svart tyg, höjd 94, längd 147 cm; några band med lagningar