1065. Arne Vodder, soffa, Ivan Schlester, Danmark

Objektsbeskrivning
ARNE VODDER, soffa, Ivan Schlester, Danmark 1950-tal, klädd i rött läder, två lösta sittkuddar, ben i mahogny, märkt med metallbricka IVAN SCHLESTER Tapetserer og dekoratør COPENHAGEN DENMARK, höjd 79, sitthöjd 38 cm; visst slitage