70. Carl Axel Acking, tillskrivet, skrivbord

Objektsbeskrivning
CARL AXEL ACKING, tillskriven, skrivbord med uppsats, Swedish Modern, 1940-tal, fanerat med mahogny och lönn, uppsats med två skåp och hyllplan, skåpluckorna med dekor av rutnät, låda i sargen, höjd 100, 100 x 59 cm; smärre slitage