69. Hantverket, tillskriven, byrå, 1940-tal

Objektsbeskrivning
HANTVERKET, tillskriven, byrå, 1940-tal, fanerad med mahogny, fem lådor varav två med intarsiadekor, tre lådor med draghandtag av mässing, höjd 85, 90 x 47 cm; obetydligt slitage