408. Rajmund Ziemski, Pejzaz - Landskap 23/63

Droit de suite

Objektsbeskrivning
RAJMUND ZIEMSKI
Polen 1930-2005
Pejzaz - Landskap 23/63
Signerad och daterad Ziemski -63 och på baksidan Rajmund Ziemski 1963 och betitlad Pejzaz 23/63. Olja på duk, 80 x 65 cm

PROVENIENS
Inköpt troligen på 1970-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.