406. Wieslaw Markowski, Wizerunek - Bild

Droit de suite

Objektsbeskrivning
WIESLAW MARKOWSKI
Polen 1938-1978
Wizerunek - Bild
Signerad Markowski. Olja på duk, 150 x 190 cm
Utförd 1973

UTSTÄLLD
Triennale Malarstwa i Grafiki, Lodz, 1973