400. Pierre de Belay, Hamn med fiskare

Objektsbeskrivning
PIERRE DE BELAY
Frankrike 1890-1947
Hamn med fiskare
Signerad på båten P de Belay. Olja på duk, 50 x 61 cm.

PROVENIENS
Karl Gerhard, Stockholm, enligt påskrift på baksidan 10-10-39.