395. Pablo Picasso, Hibou au Crayon

Droit de suite

Objektsbeskrivning
PABLO PICASSO
Spanien 1881-1973
Hibou au Crayon
Litografi, 1947, signerad och numrerad i blyerts Picasso 21/50.
S. 64 x 48 cm
Lithograph, 1947, signed and numbered. In good condition.

LITTERATUR: Bloch 412; Mourlot 57; Reuße 166.