392. Alfred Manessier, Komposition

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ALFRED MANESSIER
Frankrike 1911-1993
Komposition
Signerad Manessier. Akvarell på papper, 15 x 22,5 cm.
Utförd omkring 1948/49

Verket är godkänt av Christine Manessier, konstnärens dotter, via ett e-mail daterat 14 maj 2019 och kommer att inluderas i den förberedande Catalogue Raisonné.

Ändringar
Utförd omkring 1948/49