379. Marc Chagall, Le Peintre à la Palette

Droit de suite

Objektsbeskrivning
MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le Peintre à la Palette
Färglitografi, 1952, signerad och numrerad 29/70. Tryckt på Arches papper.
I. 59 x 48 cm S. 65,5 x 50 cm
LITTERATUR
Mourlot 54

Ändringar
Utropet skall vara 70-80.000:-