369. Rune Jansson, Komposition

Droit de suite

Objektsbeskrivning
RUNE JANSSON
1918-2014
Röd reflektion
Signerad och daterad Rune Jansson 2009. Olja på duk, 101 x 175 cm

PROVENIENS
Galerie Bel'Art, Stockholm
UTSTÄLLD
Konstnärshuset, Stockholm, sept - okt. 2011, avbildad i katalogen